Sesli mesaj dinlemeyi sevmeyenlere müjde! WhatsApp'tan hayat kurtaran özellik!

WhatsApp'ın iOS ekosistemi için yepyeni bir özellik geliştirdiği açığa çıktı. Bu özellik, kullanıcıların birbirlerine gönderdiği ses kayıtlarını metin haline dönüştürebiliyor. Apple'ın özel bir API'sini kullanan özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı şimdilik bilinmiyor.

Sesli mesaj dinlemeyi sevmeyenlere müjde! WhatsApp'tan hayat kurtaran özellik!

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp'ın yeni bir özellik üzerinde çalıştığı açıklandı. Şu an için yalnızca iOS'a özel olan ve henüz geliştirilme aşamasındaki bu özellik, kullanıcıların birbirlerine gönderdikleri ses kayıtlarının metin haline dönüştürülmesini sağlıyacak. 

WhatsApp'a gelecek özellikleri önceden keşfetmesiyle bilinen WABetaInfo tarafından ortaya çıkarılan özellik, Apple'ın iOS ekosisteminde kullanıma sunduğu özel bir API'yi kullanıyor.

Sesleri metin haline dönüştürmeye yarayan bu API, kullanıcılar için oldukça etkileyici bir deneyim sunacak gibi görünüyor. Çünkü WhatsApp'ın üzerinde çalıştığı özellik kullanıma sunulduğunda, gönderilen bir ses kaydı müsait olunmayan ortamlarda okunmuş olacak.

Özellik, Apple tarafından kullanıma sunulan bir API'ye dayandığı için, yalnızca iOS'a özel olacak. Ancak WhatsApp geliştiricilerinin benzer bir çalışmayı Android ekosistemi için de gerçekleştireceği ve söz konusu özelliğin bir süre sonra Android'e de geleceği düşünülüyor.